Viešasis transportas#

Lietuvoje daugiau nei 90 proc. kelionės atstumo yra įveikiama automobiliu ir pagal šį rodiklį Lietuva užima pirmą vietą visoje Europos Sąjungoje15. Siekiant paversti viešąjį transportą patrauklesniu ir patogesniu, Lietuvoje ypač sparčiai atnaujinamas transporto priemonių parkas, gerinama viešojo transporto infrastruktūra, investuojama į el. bilieto sistemas, kelionių planavimo priemones ir kitus skaitmeninius sprendimus. Įvairiose Lietuvos vietose vis dažniau galime pastebėti naujus, modernius autobusus, viešajam transportui skirtas eismo juostas bei kitus infrastruktūros sprendimus. Taip pat nuolatos susiduriame su skaitmeniniais sprendimais pvz., stotelėse vis dažniau informaciją apie atvykstančius autobusus gauname iš švieslenčių, keliones planuojame per Google Maps, Trafi ar kitas kelionių planavimo priemones.

Turint visą Lietuvą apimančius atvirus, standartizuotus, aukštos kokybės viešojo transporto duomenys galime užtikrinti, kad viešojo transporto keleivis gautų reikalingą informaciją, labiau pasitikėtų viešuoju transportu ir susidurtų su kuo mažiau netikėtumų. Taip pat šiuos duomenis būtų galima integruoti į kelionių planavimo priemones, naudoti maršrutų tobulinimui ar jų pagrindu kurti inovatyvius sprendimus.

Šiame skyriuje plačiau aptarsime viešojo transporto duomenų standartus susijusius su statiniais duomenimis, kurie keleiviui suteikia bazinę informaciją apie transporto sistemą ir dinaminiais duomenimis, kurie padeda keleiviui gauti realaus laiko informaciją apie transporto sistemą.